Arged Malesa Ostrów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

RMF 7550Ostatnia kolejka rundy zasadniczej eWinner 1. Ligi zapowiada się bardzo ciekawie. Takie emocje trzymające w napięciu do ostatniego meczu podobają się kibicom. O godzinie 18:30 bardzo ciekawie zapowiadające się starcie, gdzie zmierzą się Arged Malesa Ostrów Wielkopolski i Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Każdy scenariusz jest tutaj możliwy, co potęguje emocje. Abramczyk Polonię interesuje tylko zwycięstwo, gdyż tylko w tym przypadku mogą wywalczyć awans do play-off nie oglądając się na Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

ewinner1ligaZespół z Ostrowa ma za sobą bardzo udaną rundę zasadniczą i wydaje się, że zaprezentował się w niej nadspodziewanie dobrze. Zapewnili oni sobie już udział w play-off, a nawet wskazywano ich jako faworyta do awansu do PGE Ekstraligi. Aktualnie podopieczni Mariusza Staszewskiego są na trzeciej lokacie i właśnie ostatnia kolejka zdecyduje czy rywalem ostrowian w finałowej fazie będzie zespół z Rybnika czy z Krosna.

Bydgoszczanie zanotowali kapitalny czerwiec i lipiec, co pozwoliło im na nowo włączyć się do walki o czołową czwórkę. Początek sezonu nie był bowiem dla nich szczęśliwy i wydawało się, że nie uda się zrealizować celu. Gdy w Bydgoszczy już powoli przygotowywano się do play-off, które "Gryfy" miały zapewnić sobie zwycięstwem z bonusem u siebie z Wilkami Krosno, nagle przyszła porażka i kontuzja Grzegorza Zengoty. Polonia od samego początku tego sezonu ma problem, żeby wystąpić w najmocniejszym i kompletnym składzie przez kontuzje nękające zawodników i udało się to tylko kilka razy. Takie rozstrzygnięcie mocno skomplikowało sytuację zespołu znad Brdy, który by awansować do czwórki bez oglądania się na Wybrzeże Gdańsk musi pokonać w niedzielę gospodarzy spotkania z bonusem.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy zespołami z Ostrowa i Bydgoszczy było sporo emocji. Pojedynek w Bydgoszczy przez większość jego trwania prowadzili przyjezdni. Gospodarze jednak zerwali się w końcówce, dzięki czemu wyrwali triumf 46:44 w ostatnim biegu, a bohaterem został Wadim Tarasienko. 

Awizowane składy:

Bydgoszcz

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:


1. Daniel Jeleniewski
2. Andreas Lyager
3. Wadim Tarasienko
4. Adrian Gała
5. David Bellego
6. Wiktor Przyjemski
7. Nikodem Bartoch
8. Jewgienij Sajdullin  

Ostrow

 

Arged Malesa Ostrów:


9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11. Oliver Berntzon
12. Patrick Hansen
13. Grzegorz Walasek
14. Kacper Grzelak
15. Sebastian Szostak

Początek spotkania: niedziela 15 sierpnia - godzina 18:30
Sędzia: Tomasz Fiałkowski
Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!