Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów(zapowiedź)

LublinGorzowW niedzielę(25.09.2022) w Lublinie miejscowy Motor podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów. Jest to finałowy mecz rewanżowy o złoty i srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu.

Kto okaże się lepszy w tym starciu? Dowiemy się już w niedzielę. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:15. Do spotkania drużyny podejdą w podobnych zestawieniach jak podczas pierwszego meczu finałowego w Gorzowie. Przypomnijmy, że tamto spotkanie skończyło się zwycięstwem Stali Gorzów 51:39. Jest to wynik, który może dawać komfort drużynie Gorzowa. Jednak w Żużlu wszystko jest możliwe. Motor Lublin na swoim torze jest niezwykle groźny. Wręcz można powiedzieć, że jest niepokonany. Dlatego drużynę z Gorzowa czeka trudna przeprawa. Playoffy rządzą się swoimi prawami i tutaj zawody zaczynają się od nowa. Runda zasadnicza idzie w zapomnienie. Jako duży atut w drużynie Lublina należy uznać dobrą dyspozycję kapitana Mikkela Michelsena. Zawodnik w piątek wziął udział w zawodach SEC w Pardubicach, wygrywając je. Na końcu zestawienia SEC najlepszy okazał się Leon Madsen oraz Janusz Kołodziej. Podium uzupełnił Mikkel Michelsen zdobywając brązowy medal. Mecz nie ma statusu zagrożonego, dlatego emocji z pewnością nie zabraknie.

To jest inny mecz, to jest finał. Zarówno my, jak i goście będziemy skoncentrowani. Zrobimy wszystko, aby powalczyć o odrobienie strat. Nie składamy broni i walczymy – powiedział Maciej Kuciapa, trener MOTORU Lublin.

Jak spiszą się przy "Z5" zawodnicy Stali? Ostatni mecz tych drużyn skończył się wysoką wygraną Motoru 59:31. Gorąco zachęcamy do oglądnięcia tego widowiska. Pogoda w Lublinie zapowiadana na niedzielę jest optymistyczna.

Awizowane składy:

 

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Szymon Woźniak

2. Patrick Hansen

3. Anders Thomsen

4. Bartosz Zmarzlik

5. Martin Vaculik

6. Oskar Paluch

7. Mateusz Bartkowiak

 

Motor Lublin:

9. Jarosław Hampel

10. Fraser Bowes

11. Maksym Drabik

12. Zastępstwo zawodnika

13. Mikkel Michelsen

14. Mateusz Cierniak

15. Wiktor Lampart

RMF 4026

Początek spotkania: 19:15

Sędzia: Krzysztof Meyze

źródło: własne/Speedway Motor Lublin

Michał Kulpa

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!