leszno logo

 

FOGO Unia

Klub: Unia Leszno S.S.A., ul. Strzelecka 7, 64-100 Leszno, tel. (65) 529 99 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Internetowa strona klubu

smoczyk aMemoriał Alfreda Smoczyka od dawien dawna rozpoczynał sezon żużlowy w Lesznie. Niestety pogoda często ową inaugurację zakłócała i memoriał odbywał się w innym terminie. Jeśli aura będzie w tym roku łaskawa to 7 kwietnia, o godzinie 18.00 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka odbędą się pierwsze poważne zawody.

leszno logoFogo Unia Leszno jako pierwszy ekstraligowy zespół wyjechał na swój domowy tor. Leszczyńskie Byki korzystają z warunków do jazdy już od 4 marca. Łącznie, jak do tej pory, udało się odjechać dziewięć jednostek treningowych. Dodatkowo biało-niebiescy mają zaplanowanych 6 sparingów. Przeciwnikami leszczynian będą - MRGARDEN GKM Grudziądz, ROW Rybnik i Stal Gorzów. Pewne jest, że dwa pierwsze sparingi transmitować "na żywo" będzie Unia Leszno TV.

leszno logoW kalendarzach nadal luty, jednak leszczyński klub budzi się z zimowego snu i uparcie dąży do przepędzenia zimy na dobre. Drużyna Byków integrowała się na obozie w Świeradowie-Zdroju, a obecnie każdy z zawodników dopina na ostatnie guziki swoją formę i sprzętowe zaplecze. Niektórzy trenują już na crossie, chcąc jak najszybciej "odświeżyć" sobie pewne nawyki.

leszno logosmoczyk aSezon 2017 zbliża się wielkimi krokami. Kalendarz rozgrywek ligowych poznaliśmy już jakiś czas temu, zaplanowano również sparingi jak również napływają informacje o datach imprez różnego typu. W Lesznie już po raz 67. odbędzie się Memoriał Alfreda Smoczyka. Imprezę zaplanowano na 7 kwietnia (piątek). Lista uczestników zostanie podana wkrótce.

leszno logoSkład Fogo Unii Leszno, podobnie jak przed sezonem 2016, na papierze wygląda imponująco. Dokonano jednej zmiany w składzie: miejsce Tobiasza Musielaka zajął Janusz Kołodziej. Nowym menedżerem został Piotr Baron. Czy skład, który jest "na papierze" odwzoruje swoje możliwości na torze?

leszno logoW grudniu zeszłego roku, Fogo Unia Leszno ogłosiła casting na podprowadzające w sezonie 2017. Kandydatki do 6. stycznia musiały przesłać swoje zdjęcia oraz zgłoszenie do leszczyńskiego klubu. Spośród dziewczyn wybrano 15 finalistek, lecz tylko siedem z nich będzie w przyszłym sezonie częścią żużlowych spotkań na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Finał odbędzie się 10 lutego w leszczyńskim klubie X-Demon.

leszno logoDo rozpoczęcia żużlowego sezonu 2017 pozostało ok 120 dni. Fogo Unia Leszno już teraz dokładnie układa plan na aktywną zimę i początek wiosny. Treningi na hali już trwają. Na przełomie stycznia i lutego Byki wybiorą się na integracyjny obóz do Szklarskiej Poręby. Od marca leszczyńska drużyna planuje wyjechać na domowy tor, jednak jeśli warunki pogodowe na to nie pozwolą, to wybiorą się na południe Europy. Dodatkowo przedstawiono terminy spotkań sparingowych oraz rozegrania Memoriału Alfreda Smoczyka.

smoczyk a15 grudnia (czwartek) w Galerii Leszno dobędzie się promocja książki o legendzie leszczyńskiego żużla "Freda wciąż żywa legenda". Gośćmi podczas premiery będą Piotr Baron, Janusz Kołodziej i Roman Jankowski, którzy po promocji będą do dyspozycji fanów. Od godziny 17.00 odbywać się będą gry i zabawy dla najmłodszych kibiców żużla.

leszno logoFogo Unia Leszno ruszyła ze sprzedażą karnetów na rundę zasadniczą sezonu 2017. Można je nabywać za pośrednictwem serwisu biletowego www.bilety.ksul.pl oraz stacjonarnie w klubowym sklepiku leszczyńskiej Unii, który znajduje się w Galerii Leszno. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka ponownie miejsce znalazł sektor FAN oraz powstał sektor NOWA. Zaprezentowano również ceny biletów na przyszłoroczny sezon.

leszno logoSezon 2016 będzie dla Fogo Unii Leszno tym, o którym zespół jak najszybciej będzie chciał zapomnieć. Najbardziej utytułowany klub w polskim speedway'u, obrońca mistrzowskiego tytułu znalazł się u dołu ekstraligowej tabeli. Jak do tego doszło? Wzięłyśmy pod lupę cały sezon w wykonaniu leszczyńskiej drużyny, by odpowiedzieć na to pytanie.