czestochowa nowezielona gora 2016Potwierdziły się informacje o przełożeniu sparingu Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa z Falubazem Zielona Góra na piątek. Start treningu punktowanego zaplanowano na godzinę 15. Zestawienie obu ekip nie zmieniło się od tego wcześniej awizowanego.

smoczyk aMemoriał Alfreda Smoczyka od dawien dawna rozpoczynał sezon żużlowy w Lesznie. Niestety pogoda często ową inaugurację zakłócała i memoriał odbywał się w innym terminie. Jeśli aura będzie w tym roku łaskawa to 7 kwietnia, o godzinie 18.00 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka odbędą się pierwsze poważne zawody.

czestochowa nowezielona gora 2016Niestety pogoda nie rozpieszcza żużlowców Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa. Wczoraj biało-zieloni przygotowywali się na swoim torze do czwartkowego sparingu z Falubazem Zielona Góra. Jednak dzisiejsze intensywne opady skutecznie uniemożliwią rozegranie tego pojedynku.

torun logoW najbliższą sobotę w Toruniu odbędą się zawody Speedway Best Pairs. Rozegranie turnieju stało jednak pod znakiem zapytania ze względu na brak amortyzujących band na końcach wirażów. Zamówione elementy przez MOSiR nie zyskały akceptacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 

leszno logoFogo Unia Leszno jako pierwszy ekstraligowy zespół wyjechał na swój domowy tor. Leszczyńskie Byki korzystają z warunków do jazdy już od 4 marca. Łącznie, jak do tej pory, udało się odjechać dziewięć jednostek treningowych. Dodatkowo biało-niebiescy mają zaplanowanych 6 sparingów. Przeciwnikami leszczynian będą - MRGARDEN GKM Grudziądz, ROW Rybnik i Stal Gorzów. Pewne jest, że dwa pierwsze sparingi transmitować "na żywo" będzie Unia Leszno TV.

czestochowa nowezielona gora 2016Nie udało się w miniony weekend, ma udać się w najbliższy czwartek o godzinie 16. Wtedy to na SGP Arenę Częstochowa wyjadą żużlowcy Włókniarza Vitroszlifu CrossFit i Falubazu Zielona Góra by zmierzyć się w pierwszym tegorocznym sparingu. Dziś poznaliśmy awizowane zestawienia obu ekip.

ekstraliga PGEJuż niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2017. PGE Ekstraliga podała godziny rozpoczęcia spotkań w pierwszych dwóch kolejkach sezonu. Inauguracja rozgrywek w tym roku odbędzie się w Częstochowie.

ekstraliga PGEAutoWatch Polska został partnerem Ekstraligi Żużlowej w sezonach 2017 – 2018. Firma oferuje blokady alkoholowe w pojazdach, które są bezinwazyjne dla ich elektroniki i zapewniają prewencję w prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu.

czestochowa nowezielona gora 2016Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, jak również wczesny etap przygotowań do sezonu nie doszły do skutku sparingi pomiędzy Włókniarzem Vitroszlifem CrossFit Częstochowa, a Falubazem Zielona Góra. Obie strony ustaliły już jednak nowy termin jednego test meczu.

czestochowa noweŻużlowcy Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa oficjalnie zakończyli zimę. W czwartek 16 marca po raz pierwszy wyjechali na tor przy ulicy Olsztyńskiej.