logo SGP2016 janowski m1Zwycięstwem Macieja Janowskiego zakończyło się Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Jason Doyle, który obecnie jest liderem cyklu. Najniższy stopień na podium zajął Matej Zagar.

logo SGP

Maciej Janowski zwyciężył w 2017 Kjaergaard Danish FIM Speedway Grand Prix w Horsens. Reprezentant Polski pokonał w wielkim finale Emila Sajfutdinowa, Patryka Dudka oraz Jasona Doyle’a. Dla popularnego “Magica” było to drugie zwycięstwo z rzędu na CASA Arena.

logo SGP2016 janowski m1Zwycięstwem Macieja Janowskiego zakończyło się rozegrane na stadionie CASA Arena w Horsens Grand Prix Danii. Oprócz Polaka na podium zawodów stanęli także Rosjanin Emil Sayfutdinov oraz Patryk Dudek, który po zakończeniu rywalizacji spadł na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Liderem został Jason Doyle, który mimo poważnej kontuzji stopy dotarł aż do gonitwy finałowej. Janowski natomiast awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki piątej w tym sezonie rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata.

logo SGP

W sobotę, 24 czerwca w duńskim Horsens zostanie rozegrana piąta runda indywidualnych mistrzostw świata – 2017 Kjaergaard Danish FIM Speedway Grand Prix.

logo SGPWe włoskim Terenzano w sobotę 18 czerwca odbył się drugi półfinał eliminacji do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix, w którym startowali Przemysław Pawlicki oraz Patryk Dudek. Zawody wygrał Anglik Craig Cook. Obaj Polacy awansowali do finałowej rozgrywki choć Dudek dokonał tego dopiero po biegu dodatkowym. Niespodzianką turnieju było odpadnięcie z dalszej rywalizacji Grigorija Łaguty.

flaga niemcylogo SGPWczesnym popołudniem na niemieckim owalu w Olching szesnastu zawodników rywalizowało o awans do finału GP Challenge w Togliatti. Wśród nich znalazło się trzech Polaków. Nasi reprezentanci w komplecie awansowali do finału. Całe zawody padły łupem Leona Madsena.

logo SGP

W sobotni wieczór na praskiej Markecie po raz 21. odbyła się runda cyklu Grand Prix. Zwyciężył, drugi rok z rzędu, Australijczyk Jason Doyle. Na drugim stopniu podium stanął Greg Hancock, a trzeci był Vaclav Millik. Najlepszy z Polaków Patryk Dudek zajął czwartą lokatę.