2015 lindgren flogo SGP

Niedzielne Grand Prix Polski na na PGE Narodowym, zakończyło się zwycięstwem Fredrika Lindgrena. Na podium znaleźli się również Maciej Janowski i Jason Doyle. Na Narodowym nie zabrakło emocji, były to bardzo udane zawody, które zapewniły wiele widowiskowych akcji.

2016 lindgren f1logo SGPZwycięstwem Fredrika Lindgrena zakończył się drugi w tym sezonie turniej cyklu Grand Prix rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oprócz Szweda reprezentującego w polskiej lidze barwy ROW-u Rybnik na podium stanęli Maciej Janowski i Jason Doyle. Stawkę gonitwy finałowej zamknął Martin Vaculik. Po sobotniej rywalizacji liderem klasyfikacji generalnej nadal jest Lindgren z 32 punktami na koncie.

logo SGPNadchodzi żużlowe święto! Już w sobotę o godz. 19 na PGE Narodowym w Warszawie, zawodnicy staną pod taśmą do pierwszej gonitwy drugiej rundy Speedway Grad Prix 2017. Stawka zawodników jest w tym roku piekielnie mocna. Kto jednak ma największe szansę na triumf przed prawie 60 tysięczną publicznością?

logo SGP2014 cook cWe włoskim Lonigo odbyły się eliminacje do przyszłego cyklu Grand Prix. Zawody zakończyły się zwycięstwem Craig’a Cooka z dorobkiem 14 pkt. Oprócz niego awans uzyskała 6 najlepszych zawodników.

2015 miedzinski a12016 dudek p1W słowackiej Żarnowicy rozegrano w sobotę (6 maja) turniej eliminacyjny do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix,  w którym startowało dwóch Polaków Adrian Miedziński i Patryk Dudek. Nasi reprezentanci awansowali do dalszych rozgrywek.

logo fimlogo SGP

Piotr Pawlicki wygrał pierwszą rundę kwalifikacyjną do przyszłorocznego cyklu Grand Prix rozegraną w sobotę (06.05.) w duńskim Esbjergu. Drugie miejsce zajął Kenneth Bjerre, a trzeci był Kai Huckenbeck.

logo SGP2017 vaculik m1

Zwycięstwem Martina Vaculika zakończyła się inauguracyjna runda cyklu Speedway Grand Prix, która odbyła się w słoweńskim Krsko. Podium uzupełnili Fredrik Lindgren i Patryk Dudek, dla którego był to debiut jako stały uczestnik cyklu.

logo SGPflaga sloweniaJuż w najbliższą sobotę na stadionie im. Matije Gubca w słoweńskim Krsko rozpocznie się 23. w historii sezon elitarnego cyklu Grand Prix, który wyłania Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Jest to sezon szczególny, gdyż po czterech latach przerwy do grona najlepszych żużlowców świata powraca dwukrotny Mistrz Europy - Emil Sayfutdinov, a w gronie stałych uczestników znalazło się tym razem aż czterech reprezentantów Polski.