bizouardTrzykrotny mistrz świata Remi Bizouard zajął w tegorocznych rozgrywkach NIGHT of the JUMPs trzecią lokatę. Podczas gdańskiej rundy w sobotni wieczór, 19. listopada, zdobył srebrny medal zostawiając w pokonanym polu między innymi bezpośredniego rywala Francuza do tytułu II wicemistrza świata FMX.

 

 

Rywalizujesz o brązowy medal z Petrem Pilatem. W klasyfikacji generalnej dzieli was zaledwie jeden punkt. Czy masz w zanadrzu jakieś specjalne tricki, by pokonać Czecha?*

Nie bardzo. Byłem kontuzjowany i zacząłem jeździć dopiero tydzień temu. Nie czuję się jeszcze zbyt dobrze, to świetna arena, jednak trening był dla mnie bardzo ciężki. Niczego specjalnego nie planuję, chcę tylko wykonać moje tricki, cieszyć się jazdą i zabawić publiczność. Mam nadzieję, że będą to dobre zawody, a ja utrzymam trzecie miejsce.

 

Patrząc wstecz na sezon 2016, jak się on dla ciebie ułożył?

Był bardzo dobry od stycznia do października, wygrywałem wiele zawodów. Radziłem sobie coraz lepiej i świetnie czułem się na motocyklu. Dopóki nie złamałem ręki. Popełniłem mały błąd, który niestety wykluczył mnie z jazdy na prawie 6 tygodni.

 

Czy po kontuzji odczuwasz pewną blokadę, stres przed ponownym wyjazdem na tor?

Oczywiście, wszyscy się stresujemy. Robimy wszystko najlepiej jak potrafimy, jednak wiele rzeczy może pójść nie po twojej myśli. Jeśli wcale się nie stresujesz to nie jest normalne. Musisz się trochę bać, tak to działa. Dzięki temu bardziej się cieszysz, gdy wszystko pójdzie jak dobrze.

 

We Francji żużel nie jest tak popularny jak tu w Polsce. Czy byłeś kiedyś na zawodach żużlowych?

Nie byłem, ale kilka lat temu poznałem bardzo fajnego żużlowca z Australii. Żużel faktycznie jest bardzo popularny w niektórych krajach, a ci zawodnicy są szaleni (śmiech). Pozostanę jednak przy freestyle motocrossie, zdecydowanie dobrze czuję się w powietrzu.

 

*rozmowa przeprowadzana była przed zawodami

 

rozmawiała: Klaudyna Skrzypczak

Dodaj komentarz

Komentarze wykraczające poza prawo i dobre obyczaje będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież