Patrycja i Tomasz Połeć: nie poddajemy się i cieszy nas każdy zdobyty gadżet

86665830 2930427863674767 282486574652850176 n

Na naszym szlaku w poszukiwaniu żużlowych pasjonatów odwiedzamy Rybnik. Jak Rybnik to muszą być rekiny i bez wątpienia mamy do czynienia z parą rekinów.

86633254 586810641870215 5558637178034061312 nPatrycja i Tomasz Połeć to małżeństwo z Rybnika. Mają wspólną pasję, która zbliża ich do siebie jeszcze bardziej. Wyjazdy na mecze w całej Polsce i poznawanie nowych ludzi zakręconych na punkcie speedwaya tak jak oni to tylko część ich hobby. Naturalną rzeczą są u nich prezenty żużlowe z okazji urodzin czy świąt i chyba nikt w rodzinie nie ma już wątpliwości. Na wstępie możemy tylko zdradzić, że nie zawsze tak było.

Jesteście żużlowo zakręconym małżeństwem. Jak to u was wszystko się zaczęło?

Patrycja Połeć: U mnie tej piękniejszej strony naszego małżeństwa zaczęło się to tak, że w rodzinie to brat jeździł na żużel i jako dziecko byłam ciekawa jak wygląda ten sport na żywo. Pewnego dnia mama zaproponowała, żeby mnie zabrał i od tego momentu zaczęła się moja miłość do tej dyscypliny. Pamiętam pierwsze zawody i zostały odwołane (śmiech) ale nie zniechęciło mnie to. Mój "pierwszy" mecz na jakim byłam to 1997 (II liga)
RKM - Roger Rybnik - J.A.G Speedway Club Łódź 51:39 i tak to się wszystko zaczęło. Od tamtego dnia po dziś dzień staram się być na każdym meczu ligowym jak i innych zawodach rozgrywanych w Rybniku.
Z mężem jest trochę inna historia. Za dziecka brat jego przyjaciela zabierał ich na mecze. Później był okres, że przez wiele lat nie odwiedzał stadionu, ale za to przez kilka lat sam startował w zawodach Speedrowera. Gdy się poznaliśmy nie chciał ze mną jeździć na mecze, lecz pewnego razu podczas prezentacji memoriału ŚP. Jana Ciszewskiego wjechaliśmy wspólnie motorowerem na tor i w tym momencie coś się wydarzyło. Tomek złapał takiego bakcyla, że czasami ciężko znaleźć inny temat rozmowy niż speedway. Tak oto teraz razem wspólnie możemy cieszyć i dzielić emocje na różnych stadionach w Polsce.

Czyli za wszystkim stoi kobieta. Trudno było przekonać Tomka do takiego zaangażowania?

PP: Można tak powiedzieć. Powiem tak, początki były trudne, ale się nie poddawałam (śmiech) co niedzielę oglądałam żużel w tv, to był do tego tak jakby zmuszony, nie interesowało go to. Na szczęście przyszedł taki moment, czas, tak jak wyżej wspomniałam podczas zawodów memoriału Ciszewskiego, że zaczął się tym bardziej interesować, raz, drugi pojechaliśmy na mecz i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Można nawet powiedzieć, że w tej fascynacji mnie mąż już chyba przerósł (śmiech) ale mimo wszystko jestem zadowolona, że patrzymy w tym samym kierunku i możemy wspólnie wszystko, przeżywać, dzielić emocje, przy okazji zwiedzać miasta żużlowe i nie tylko.

Jak to się stało, że postanowiliście zbierać gadżety i pamiątki żużlowe?

PP: Z gadżetami żużlowymi i pamiątkami to było tak, że te pewne pamiątki już mamy za czasów jak ja chodziłam za dziecka na żużel. Pamiętam jak na stadionie były stoiska z gadżetami i można było coś kupić czasem za nie duże pieniądze np. kartki (pocztówki), zdjęcia za 2-3 zł czy mini motorki i to był mój taki zwyczaj. Co mecz rodzice albo brat dawali mi pieniążki, żebym mogła sobie coś kupić i sprawiało mi to już wtedy dużo radości a resztę gadżetów już z mężem zaczęliśmy wspólnie zbierać.  Zaczęło się to w sumie od jednej czapki z Bolla, którą dostaliśmy od naszego przyjaciela Sebastiana Sobolewskiego, a poznaliśmy się przypadkiem w korku na stacji benzynowej (śmiech) po GP Warszawy 2018r.  Od tego się wszystko zaczęło i teraz nie możemy skończyć tak się wkręciliśmy w ten temat. W miarę możliwości staramy się ciągle zdobywać coś nowego przy okazji dziękujemy osobą które pomagają nam w powiększaniu kolekcji jak wiadomo hobby nie jest tanie, ale nie poddajemy się i cieszy nas każdy zdobyty gadżet.

86631277 1766812286788129 8415127181079871488 n85145140 1072493539753142 5075525684483325952 n

Co zbieracie i jak długo?

Tomasz Połeć: Jakie zbieramy gadżety hmm wszystko co jest z żużlem związane. Głównie czapki, ale żona lubi także figurki zawodników i gadżety Mikkela Michelsena bardzo miło jest złapać coś od naszych Mistrzów, czyli p. Tomka Golloba no i Bartka Zmarzlika, ale niestety to nie są tanie rzeczy.

Tomek, a jak to wygląda z twojej perspektywy? Co sobie pomyślałeś jak dowiedziałeś się, że Patrycja jest taką zagorzałą fanką speedwaya?

TP: Hmm szczerze mówiąc z początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony do tematu speedwaya. Do dziś rodzina się śmieje ze mnie, że kiedyś mówiłem jeżdżą tylko w kółko (śmiech) a teraz, że tylko temat speedwaya mnie interesuje. Bardzo się cieszę, że złapałem bakcyla poznałem wielu wspaniałych ludzi na meczach oraz grupach internetowych którzy tak jak my mają metanol w żyłach.

Co dla was ma największą wartość kolekcjonerską w waszych zbiorach. Jest coś takiego wspólnego czy indywidualnie dla każdego coś większą lub mniejszą wartość?

TP: Jakie gadżety mają największą wartość dla nas? Pewnie nie są to tak wielkie rzeczy jak u nie których kolekcjonerów, ale np. posiadamy plastron z pierwszego finału SON we Wrocławiu, między czapkami znajdzie się Jason Crump, Tony Rickardsson, Leigh Adams, Tomasz Gollob no i kilka sztuk Bartka Zmarzlika żona najbardziej ceni sobie gadżety Mikkela bardzo go lubi i powoli również ma okazałą kolekcje jego gadżetów.

86429652 127387615281085 8793851276912754688 n86502401 144192090010152 6373576105412001792 n

W dobie Internetu łatwiej jest o gadżety, jeśli nie mówimy o finansach. Można licytować na aukcjach charytatywnych lub wymieniać się na różnych grupach społecznościowych. Skąd głównie pochodzą wasze zbiory?

TP: Internet to bardzo duże ułatwienie jesteśmy w wielu grupach, na których sprzedaję się lub wymienia gadżety dodatkowo jesteśmy w grupie prywatnej która daje nam bezpośredni kontakt z kolekcjonerami którą założyłem wspólnie z Wojtkiem, o którym artykuł już był pisany. Sporo gadżetów kupujemy lub dostajemy bezpośrednio od kolegów, którzy pracują w teamach zawodników bardzo nas cieszy, że mamy takie kontakty to znacznie ułatwia sprawę. Aukcje charytatywne super sprawa często trafiają tam wspaniałe gadżety, jeśli finanse pozwalają bierzemy udział, można pomóc komuś a przy okazji zdobyć coś nowego do kolekcji.

Co was skłoniło do zbierania pamiątek? To jest dosyć drogie hobby i czasami wymaga sporo poświęceń oraz wolnego miejsca w mieszkaniu.

PP: Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy od Sebastiana dostaliśmy czapkę Boll jakiś czas później po meczu w Tarnowie prezes Krzysztof Mrozek zdjął z głowy Damiana Balińskiego czapkę i rzucił w sektor gości prosto w moje ręce, i tak sobie leżały dwie na półce w naszym skromnym mieszkaniu więc wpadliśmy na pomysł, że fajnie byłoby mieć ich więcej. Teraz jest ich około 50 sztuk. Z miejscem nie jest łatwo, ponieważ do tego trzeba doliczyć szaliki, siedzenia, bluzy, koszulki i wiele innych gadżetów, ale jakoś dajemy radę staramy się wszystko ładnie wyeksponować.

TP: Na pewno nie jest to tanie hobby i wymaga poświęceń naszym dużym atutem jest moja żona, która dosłownie wymiata (śmiech) we wszelkich konkursach na portalach społecznościowych. Bierzemy wspólnie udział w każdym i walczymy do końca.

Co jest waszym marzeniem w zbiorach? Jest coś na co szczególnie czekacie?

TP: Nasze kolekcjonerskie marzenia chyba nikogo nie zaskoczą. Na pewno wspaniale byłoby posiadać motor żużlowy, kewlar, kask no i oczywiście jakieś ładne plastrony naszych Polskich Mistrzów oraz ulubionych zawodników Mikkela i Antonio. Może kiedyś uda się to wszystko zdobyć w miarę naszych możliwości.

Sezon zbliża się wielkimi krokami. Jesteście kibicami ROW Rybnik więc czego życzycie klubowi w nowym sezonie i jak oceniacie jego szanse w sezonie 2020?

PP, TP: Tak jesteśmy z Rybnika więc oczywiście mocno trzymamy kciuki za ROW udało się awansować do Ekstraligi po emocjonującym finale z Ostrowem teraz trzeba udowodnić, że nasze miejsce jest w najlepszej lidze świata nie będzie łatwo tym bardziej bez Grega, ale jesteśmy pewni, że chłopaki dadzą z siebie 100% i będą walczyć o każdy punkt. Pozostaje tylko czekać aż wszystko zweryfikuje tor.

źródło: inf. własna

Sebastian Kołodziej

Sportem żużlowym interesuję się od dziecka. Gram w gry żużlowe odkąd dostałem pierwszy komputer. Moim marzeniem była jazda na żużlu, ale musiałem zostać po drugiej stronie tego sportu.

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

SPEEDWAY.info - sonda

Kiedy rozpocznie się sezon?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV Ćwierćfinaliści grupy XXX-lecia gotowi! Pod taśmą pary @CKM_Wlokniarz i @UniaTarnowZSSA Startujemy! Głosujecie, przyznając punkty zawodnikom w odpowiedzi do posta: Wyniki będą zsumowane z tymi na FB. Koniec głosowania: 22:00 #PGEE | #PGEEkstraliga pic.twi...
godzina 14:01 / 01.04.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Rozkład jazdy w TV i nie tylko znajdziecie na stronie speedwa... #PGEE | #PGEEkstraliga pic.twi...
godzina 11:00 / 01.04.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Powtórka #ZIEGOR z 2016 r. na @nSport_plus i magazyny w @CANALPLUS_SPORT oraz @ELEVENSPORTSPL . Żużlowa dawka programów w środę #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 10:00 / 01.04.2020

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019