Darz speedway

jazwieckiTytuł taki na pół myśliwski. “Darz bór”, to dobre zawołanie łowczych. Nowy rok 2015 jawi się w polskiej rzeczywistości jako wielka niewiadoma; tak bywa co roku, bo straszy się nowymi cenami w różnych sektorach. W polskim żużlu nie ma straszenia, jest zwykle nadzieja na lepsze dni.

 

Kluby wbrew pesymistycznym nastrojom wygrzebują sponsorów i kombinują budżety, które co prawda nie zwalają z nóg np. futbolowych właścicieli, lecz nie narzekajmy tak bardzo na tym żużlowym padole. W serialu Grand Prix mamy trzy turnieje w Polsce i trzech zawodników w jazdach od Warszawy do Melbourne; od kwietnia, do listopada; po raz pierwszy nasza stolica pokaże się żużlowemu światu, ociepli uczestników GP Australia po raz drugi w historii. Juniorów mamy tęgich, których zadawala “tylko” złoto. Tak się porobiło. Solą tygodni będzie jednak liga i mecze na szczycie, i wokoł niego. Ligowe rozgrywki zawsze budzą największe emocje, podniecają lokalny patriotyzm i wyzwalają ambicje często przerastające możliwości wykonawców. Serial GP wcina się niemiłosiernie w kalendarz ligowych zmagań PL a są jeszcze inne ligi w których zawodnicy tyrają od niedzieli do niedzieli. Takie jest żużlowe życie i takie kibiców dopingowanie, 24 godziny na dobę wychodzi cała prawda o tym szaleńczym sporcie, który tak uwielbiamy, wszystko jest dokładnie “mielone” przez fanatyków czterech okrążeń tylko w lewo non – stop. Cudownie męcząco! Fascynacja speedway’em na polskim gruncie jest zjawiskiem niemal boskim, zazdrosnym dla innych sportów.

Czego życzę żużlowi? Ano polskiemu dalszej zbiórki medali a międzynarodowej elicie jazd na krawędzi ryzyka i bezpiecznego meldowania się na mecie. Darz speedway 2015!

 

 

Adam Jaźwiecki

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!