Największe wydarzenie roku 2015

2015 gollob t Każdy kibic speedwaya  już zapoznał się z informacją, która poruszyła całą Polską. Żużel wraca do Warszawy, stolicy naszego kraju, miasta największego pod względem liczby ludności i siedziby rozwoju największych jednostek i firm. Myślę, że tego potrzebuje też żużel. To sport dość mało zauważalny, mało słyszalny, a tak bardzo zdobywający światowe sukcesy. Warto to rozpowszechnić, chociażby takim ruchem. W 2015 roku w Warszawie zostaną rozegrane jedne z najważniejszych zawodów żużlowych w historii tego sportu-pierwsza runda Grand Prix 2015.

 

Żużel jako dyscyplina niezwykle widowiskowa ma szansę stać się jednym ze sportów narodowych. Każdy kibic wierzy w większą popularność i rozwój tego sportu. Wiara czyni cuda i 18 kwietnia zobaczymy największych gladiatorów żużla na najważniejszym obiekcie dla kibiców - Stadionie Narodowym. To pierwszy speedway na tak nowoczesnym i rozwojowym stadionie. Ciesze się , że żużel został zauważony bo mamy najlepszą drużynę żużlową świata, mamy Indywidualnego Mistrza Świata z 2010 roku, mamy najlepszą ligę żużlową na świecie i mamy sporo nazwisk, które władają światowym speedwayem. Jest się czym chwalić i z czego czerpać dumę. Potwierdzi to komplet kibiców na stadionie. A jeśli nie komplet to ok. 60 tysięcy osób, które zrobi ogromne wrażenie. Biorąc pod uwagę klimat tego miejsca, jego wspaniałość, atmosferę i to jak potrafi być ważny żużel dla kibiców jestem pewna, że dzień ten i to wydarzenie stanie się wielkim świętem. Być może przez to, że kibice będą chcieli zobaczyć niesamowite zawody na najbardziej robiącym wrażenie stadionie w Polsce, być może będą tam, bo kochają walkę, adrenalinę i emocje. Niektórzy może przybędą tam, bo są w podróży za każdym rozgrywającym się Grand Prix. Może przyjdą tam by poczuć i zobaczyć na czym polega piękno tego sportu. A ja pokonam 306 km z całkiem innego powodu.

18 kwietnia 2015 roku na najwspanialszym obiekcie sportowym w Polsce, ze stadionem wypełnionym po brzegi biało-czerwonymi flagami, z przepięknym klimatem żegnać się będzie z całym cyklem Grand Prix legenda światowego speedwaya, Mistrz Świata, Wielokrotny Mistrz Polski, spełniony Bydgoszczanin, który jest samym w sobie rozwojem tego sportu. Całą swoją karierę był w czołówce najlepszych żużlowców świata. To pożegnanie Tomasza Golloba. Człowieka, który dawał najwięcej radości w tym sporcie, którego akcje w Grand Prix zapamiętam do końca życia! Ostatni raz w tym dniu, Tomasz Gollob wyjedzie na tor jako uczestnik Grand Prix. Ze względu na wielkość tego wydarzenia przyjął on „dziką kartę” na pierwszą rundę zawodów wyłaniających Mistrza Świata. To dla mnie dzień w którym można z pełnym sercem docenić tego człowieka. To dzień w którym cały stadion powinien mu podziękować za to co dla nas, kibiców i dla całego światowego speedwaya zrobił. Nie mówię, że każdy musi go wielbić i przyjeżdżać tam dla niego, ale chciałabym wyrazić opinię, że należy mu się ogromny szacunek, za wszystko co osiągnął w życiu. Całe 18 lat w Grand Prix dawał NAM odkryć piękno tego sportu, dawał NAM niesamowite emocje, dawał NAM niedowierzanie swoich magicznych akcji i cudowną radość ze zwyciężania. Dla mnie jest człowiekiem i zawodnikiem, którego długo nie będzie mieć już cykl Grand Prix. Gollob żegna się. Gollob odchodzi. Dużo tracą te najważniejsze zawody bez jednego człowieka, ale właśnie w tym jednym, ostatnim dniu mamy okazję poczuć to wszystko co dawał Tomasz Gollob. Łzy, Emocje, Radość, Dumę i Chęć kochania speedway’a. To jest mój priorytetowy powód, nie jedyny, ale najważniejszy. Najważniejszy, bo właśnie ten człowiek odkrył we mnie miłość do tego sportu. Na szczęście Gollob nie odchodzi z całego świata speedwaya, lecz tylko z Grand Prix. Myślę, ze ciężko byłoby pogodzić się kibicom żużla z odejściem Golloba już całkowicie. Chciałabym, aby to było jedno z najlepszych wydarzeń sportowych w 2015 roku w Polsce, z powodu niesamowitych emocji, miłej atmosfery, cudownych wrażeń i Tomasza Golloba.

 

 

Angelika Topolska

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!