#MuremZaMaksem

Drukuj
Okiem naczelnego

IMG 8860Serce rosło oglądając wsparcie jakiego wrocławscy kibice udzielili Maksymowi Drabikowi. Działo się to na Stadionie Olimpijskim po siódmym biegu półfinałowego meczu z Gorzowem w którym on sam nie wystąpił. 

 naczelnyMaksym Drabik jest dwukrotnym Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów i wielką nadzieją polskiego żużla. To talent, który nie pojawia się zbyt często na naszych torach. Kibice żużlowi wiedzą o tym doskonale. Teraz jednak przeżywa trudny okres a jego kariera znalazła się na przysłowiowym zakręcie. Niedawno publikowaliśmy komunikat kancelarii prawnej TUTAJ prowadzącej jego sprawę o naruszenie przepisów antydopingowych, która wytyka nieprawdy i półprawdy jakie są formułowane pod jego adresem w przestrzeni medialnej.

Na długo przed obecną sytuacją Maksym Drabik stał się jednak obiektem bardzo dziwnych publikacji. Nie wiem jak je nazywać ale wchodzenie z butami w życie zawodnika, sekowanie go za to co i jak powiedział, co zrobił nie tak a co zrobić powinien jest po prostu niegodziwe. Daleki jestem od bezkrytycznego spojrzenia na wszystko co nas otacza w tym także na to co dzieje się w środowisku żużlowym ale sferę prywatną każdy kreuje po "swojemu".

Akcja #MuremZaMaksem jest inicjatywą kibiców. Zrodziła się spontanicznie na portalu społecznościowym. Grupa kibiców zebrała środki na wydrukowanie banerów z napisem #133 oraz #MuremZaMaksem. Klub przyklasnął tej inicjatywie i wsparł ją logistycznie. To budujący odruch i okazanie empatii w sytuacji niewątpliwie trudnej dla zawodnika. Efekt widoczny na zdjęciach jest po prostu wspaniały. Jeżeli Maksym Drabik nie zdawał sobie z tego sprawy to teraz już wie, że nie jest sam. Usłyszał też zapewne skandowanie "Maksym Drabik, Maksym".

Maksym Drabik zderzył się z ostracyzmem, oskarżeniami i hejtem. Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tej sytuacji mocniejszy niezależnie od werdyktu w toczącej się sprawie naruszenia przepisów antydopingowych. Każde postanowienie musi przyjąć ale jego miejsce jest na torze. Ma na nim jeszcze bardzo wiele do wygrania.

IMG 8861

IMG 8864