inne podziekowanie1Decyzja, ryzyko, efektywność. Te trzy aspekty są niewątpliwe w sporcie sobie bardzo bliskie. Składają się na osiągane przez zawodnika rezultaty. Czynników składający się na końcowy wynik jest bardzo wiele, jak na przykład odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne (w niektórych sportach, jak w żużlu, też sprzętowe), opieka medyczna, atmosfera w zespole czy trener.

logo moim zdaniemWłaśnie powróciłem ze stadionu w Gnieźnie, na którym miały się odbyć Eliminacje Złotego Kasku. Miały się odbyć, ale … no właśnie... po kolei.Od miesiąca cieszę się na wiosnę, na powrót żużla, powrót żużla do Gniezna. Dziś, 30 marca ruszyłem z innymi kibicami w kierunku stadionu, gdy do zawodów pozostała niespełna godzina. Jednak to co się wydarzyło później, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Zakpiono z nas, kibiców. Kto zakpił? Odpowiedź jest prosta - zawodnicy!

dados robertRobert Dados był człowiekiem kochającym szybkość, adrenalinę, emocje i czarny sport. Dziś obchodziłby swoje 39.urodziny, niestety 30 marca 2004 roku zmarł w wieku 27 lat, po trzeciej próbie samobójczej. Żył podobnie jak jeździł - szybko, ale przeraźliwie krótko, lecz na zawsze pozostał w naszej pamięci.

logo moim zdanieminne pzlaNa polskich torach żużlowych w ubiegłym sezonie pojawiło się około siedemdziesięciu żużlowców-amatorów. Rozgrywali turnieje indywidualne, parowe oraz mecze. Taka ilość zawodników pozwoliłaby powołać po latach przerwy ligę amatorów.

logo SGPPolskie kluby płacą duże pieniądze za możliwość organizacji turniejów Speedway Grand Prix. Polskie miasta przebijają się w ofertach. Tylko czy warto.

logo moim zdaniemRok 2016 był dla Polonii Bydgoszcz wyjątkowo trudny. Klub po rządach poprzednich prezesów znajdował się na skraju przepaści. Trudnego zadania ratowania sytuacji podjął się kontrowersyjny i bezkompromisowy Władysław Gollob. Okazało się, że jego silna ręka oraz metody nie spodobały się niektórym bydgoskim juniorom. A może to nie w juniorach tkwi przyczyna?

 nc plusekstraliga PGEŚrednio 188 tysięcy widzów oglądało w sezonie 2016 TOP20 meczów PGE Ekstraligi. Takie dane podały Speedway Ekstraliga i platforma NC+ po zakończeniu tegorocznych zmagań. W jaki sposób odbywa się liczenie oglądalności telewizji w Polsce? Czy każdy kibic zasiadający w niedzielne popołudnie przed TV jest w to wliczony? I w jaki sposób, oprócz ceny abonamentu, NC+ zarabia na kibicach żużla? Zapraszamy do lektury.

choinkaŚwięta Bożego Narodzenia mają wyjątkowy urok spotkań. Kolorowe choinki, Wigilia, życzenia dobroci, zdrowia i prezenty spełniające marzenia. Nie wszystkim tak leci jak śniegowe płatki z nieba. Życie jest mozaiką przeżyć, szczęśliwych dni i dramatów. Zawsze bądźmy razem nie tylko myślami, potrzeba nam więcej zrozumienia codziennego, miłości przekraczającej progi domów.

tarnow logologo nice1liga

Unia Tarnów po 4 kolejnych sezonach zakończonych medalami DMP spadła do I ligi. Przyczyn degradacji można upatrywać na wielu płaszczyznach. Jednakże patrząc na sukcesy jakie świętował tarnowski klub w latach 2012-2015, ciężko uwierzyć w to, że nie zostały one obrócone w korzyści. Można powiedzieć, że stało się wręcz przeciwnie. 

inne minizuzel 50ccmZastanawialiście się kiedyś, skąd biorą się młode żużlowe talenty? Nie rosną jak grzyby po deszczu, ani nie spadają z nieba - to chyba wie każdy. Tak więc skąd?