logo moim zdanieminne pzlaNa polskich torach żużlowych w ubiegłym sezonie pojawiło się około siedemdziesięciu żużlowców-amatorów. Rozgrywali turnieje indywidualne, parowe oraz mecze. Taka ilość zawodników pozwoliłaby powołać po latach przerwy ligę amatorów.

logo SGPPolskie kluby płacą duże pieniądze za możliwość organizacji turniejów Speedway Grand Prix. Polskie miasta przebijają się w ofertach. Tylko czy warto.

logo moim zdaniemRok 2016 był dla Polonii Bydgoszcz wyjątkowo trudny. Klub po rządach poprzednich prezesów znajdował się na skraju przepaści. Trudnego zadania ratowania sytuacji podjął się kontrowersyjny i bezkompromisowy Władysław Gollob. Okazało się, że jego silna ręka oraz metody nie spodobały się niektórym bydgoskim juniorom. A może to nie w juniorach tkwi przyczyna?

 nc plusekstraliga PGEŚrednio 188 tysięcy widzów oglądało w sezonie 2016 TOP20 meczów PGE Ekstraligi. Takie dane podały Speedway Ekstraliga i platforma NC+ po zakończeniu tegorocznych zmagań. W jaki sposób odbywa się liczenie oglądalności telewizji w Polsce? Czy każdy kibic zasiadający w niedzielne popołudnie przed TV jest w to wliczony? I w jaki sposób, oprócz ceny abonamentu, NC+ zarabia na kibicach żużla? Zapraszamy do lektury.

choinkaŚwięta Bożego Narodzenia mają wyjątkowy urok spotkań. Kolorowe choinki, Wigilia, życzenia dobroci, zdrowia i prezenty spełniające marzenia. Nie wszystkim tak leci jak śniegowe płatki z nieba. Życie jest mozaiką przeżyć, szczęśliwych dni i dramatów. Zawsze bądźmy razem nie tylko myślami, potrzeba nam więcej zrozumienia codziennego, miłości przekraczającej progi domów.

tarnow logologo nice1liga

Unia Tarnów po 4 kolejnych sezonach zakończonych medalami DMP spadła do I ligi. Przyczyn degradacji można upatrywać na wielu płaszczyznach. Jednakże patrząc na sukcesy jakie świętował tarnowski klub w latach 2012-2015, ciężko uwierzyć w to, że nie zostały one obrócone w korzyści. Można powiedzieć, że stało się wręcz przeciwnie. 

inne minizuzel 50ccmZastanawialiście się kiedyś, skąd biorą się młode żużlowe talenty? Nie rosną jak grzyby po deszczu, ani nie spadają z nieba - to chyba wie każdy. Tak więc skąd?

logo moim zdaniemOstatnie pomysły centrali żużlowej oraz PZM spowodowały, że zastanawiam się czy polski żużel mnie jeszcze cieszy. Kibicując lat „dzieści” cieszę się z sukcesów polskich zawodników, tytułów mistrzów świata  drużynowych, podziwiam Tomasza Golloba, raduję się jazdą Bartosza Zmarzlika. Jednak to co robi GKSŻ razem z PZM mnie już mniej cieszy.

ekstraliga PGEGala PGE Ekstraligi to podsumowanie całego sezonu. Od dłuższego czasu już zapowiadano to wydarzenie i dość głośno o nim mówiono. Znani żużlowcy, trenerzy, dziennikarze i wszyscy inni tworzący ten sport mieli się tam pojawić.  Spotykałam ich wszystkich w trakcie meczy, ale to zupełnie inne doświadczenie.

logo moim zdaniemUwaga ogłaszamy ważny komunikat! W najbliższych dniach odbędzie się konkurs, a wygraną jest Ekstralipa, ups, przepraszamy, Ekstraliga (oczywiście). Chętnych prosimy o zgłaszanie się. Prosimy wszystkich tylko nie Lokomotiv. To jest Polska i tu muszą jeździć polskie drużyny, dlatego Łotyszom dziękujemy!