Rybnik bez wielkich nazwisk, Rybnik bez szans?

DSC 8200W czwartkowy wieczór Prezes Krzysztof Mrozek w towarzystwie Piotra Świderskiego oraz Eugeniusza Skupienia spotkał się z kibicami ROW-u Rybnik. Sympatycy rybnickich rekinów dowiedzieli się, że do obecnej kadry dołączyli Vaclav Milik, Andrzej Lebedev oraz Robert Lambert.

rybnik2016Od kliku tygodniu trwały spekulacje czy w obliczu trudnej sytuacji na rynku transferowym uda się ściągnać do Rybnika lidera, którym miałby być czterokrotny Mistrz Świata Greg Hancock. Na czwartkowym spotkaniu skład przedstawiał Piotr Świderski. Młody trener najpierw przekazał informację, że w klubie pozostanie Kacper Woryna oraz Mateusz Szczepaniak. Kontrakty przedłużyli też Troy Batchelor oraz Sergiej Łogaczew (Rosjanin podpisał kontrakt na dwa lata). Następnie 36-letni szkoleniowiec ogłosił kogo udało się pozyskać w okresie transferowym. Wśród wymienionych zawodników próżno było szukać Hancock'a, za to do Rybnika wracają Vaclav Milik oraz Andrzej Lebedev. Na starty z rekinem na piersi zdecydował się też Brytyjczyk Robert Lambert. Na pytania odnośnie Grega Hancocka, prezes klubu przekazał, że sam zawodnik jeszcze nie jest przekonany co do startów w polskiej lidze. Amerykanin najprawdopodobniej podejmie decyzje w grudniu po kolejnych badaniach jego żony. "Dajcie szasnę tym chłopakom, na ocenę przyjdzie czas po sezonie" - powiedział Krzysztof Mrozek. 

Kibice poruszyli również temat byłego już trenera Piotra Żyto. Prezes zaprzeczył, że nie było odzewu z jego strony. 

"Pamiętam nawet datę kiedy Piotrek wracał z zawodów młodzieżowych z Mateuszem Tudzieżem. Poprosiłem wtedy trenera usiądź, pogadamy. Pierwszym warunkiem postawionym przez Piotra był kontrakt dwuletni. Drugim warunkiem było wykreślenie punktu, że w każdej chwili mogę rozwiązać z nim umowę. Wtedy powiedziałem, że jest zmęczony i spotkamy się innym razem, na przykład w poniedziałek. W poniedziałek usłyszałem, że nie przyjedzie bo musi jechać do domu"

Głos na spotakniu zabrał też wiceprezes klubu Maciej Kołodziejczyk. To nastąpiło w momencie kiedy padło pytanie o przyszłość 12-latka Dawida Piestrzyńskiego.

"Na dzień dzisiejszy z tego co wiem Dawid niestety nie będzie kontynuował kariery w Rybniku. Oczywiście chętnie widzielibyśmy go u siebie, ale najprawdopodobniej jego rodzice wybiorą inny klub i niekonieczne będzie to Częstochowa"

Jak bumerang powracał temat transferów i pytania o to z kim działacze rozmawiali i dlaczego nie udało się ich ściągnąć. 

"Prawda jest taka, że dla nas rynek transferowy rozpoczął się wtedy kiedy większość zawodników już była dogadana z innymi klubami. Ja mogłem zacząć rozmawiać z zawodnikami 15 września wtedy stało się jasne, że pojedziemy w PGE Ekstralidze 2020. Pieniądze nie były problemem, bo proponowaliśmy naprawdę duże kwoty."

IMG 7185

Na temat pozyskania juniora z poza Rybnika sternik ROW-u powiedział:

"Ciężko zakontraktować juniora z zewnątrz, ale podoba mi się podejście rodziców tych zawodników. Nie chcą, żeby Ci młodzi chłopcy musieli dojeżdżać po 400km na treningi i przez to zawalać szkołę. Taki Żupiński z Gdańska mógłby maksymalnie przenieść się do Grudziądza - nie dalej. Myślę nad wypożyczeniem pewnych braci..." 

Wypowiadając słowa o braciach nie sposób się domyślić, że chodzi o Michała i Bartosza Curzytków, którymi interesuje się mocno również Apator Toruń.

Skład PGG ROW Rybnik na papierze nie prezentuje się rewelacyjnie, ale Ci zawodnicy mają coś do udowodnienia i każdy z nich może stać się liderem drużyny. Czy właśnie brak gwiazd w składzie pozwoli stworzyć w Rybniku prawdziwy monolit, który będzie w stanie realnie powalczyć o utrzymanie w lidze?

Pamiętam kiedy rok temu pisałem o beniaminku z Lublina przed sezonem:

"Apeluję więc, by nie odbierać im przed sezonem szans na utrzymanie, bo uważam że "koziołki" nie zaniżą poziomu rozgrywek, a nawet wprowadzą do nich wartość dodaną."

Jak zaprezentowali się zawodnicy Motoru Lublin w tym sezonie - doskonale wiemy. Oby i w tym roku w przypadku "rekinów" było podobnie.

Skład PGG ROW Rybnik na sezon 2020:

Obcokrajowcy:

Troy Batchelor

Vaclav Milik

Sergiej Łogaczev

Andrzej Lebiedev

Robert Lambert

Seniorzy krajowi:

Kacper Woryna

Mateusz Szczepaniak

Juniorzy:

Przemysław Giera 

Mateusz Tudzież

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!