ROW odkrywa talenty a Sparta zdobywa medale

IMG 1542Daniel Bewley, który do tej pory reprezentował barwy rybnickiego ROW-u Rybnik zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt z drużyną wicemistrza Polski - Betard Spartą Wrocław. Młody Anglik jest kolejnym zawodnikiem, który w ostatnich latach postanowił zamienić ROW Rybnik na Spartę Wrocław. 

wroclaw logoRudowłosy Brytyjczyk podpisując dwuletni kontrakt ze Spartą Wrocław dołączył tym samym do swojego mentora Marka Courtney'a, który miał wpływ na decyzję 20-letniego żużlowca. Courtney opiekuje się na polskich torach parą Max Fricke oraz Daniel Bewley. Pierwszy z nich reprezentuje barwy Sparty Wrocław od 2018 roku, kiedy to postanowił odejść z Rybnika po spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz sytaucja jest inna bo ROW awansował do Ekstraligi, a Dan Bewley w finałowych spotkaniach miał duży wpływ na wynik zespołu. Wydawało się więc, że Bewley będzie idealnie pasował do składu beniaminka pod numer 8. Niepoprawni optymiści mogli zakładać, że po awasnie na Gliwicką 72 zawita ponownie Max Fricke, który właśnie w Rybniku stawiał pierwsze kroki na polskich torach. Niestety stało się inaczej. To nie Fricke dołączył do Bewley'a, lecz Bewley dołączył do Fricke'a. 

Idźmy dalej. Rok 2014 ROW Rybnik utrzymuje się w I lidze, a najlepszymi zawodnikami w drużynie byli Kacper Woryna i Vaclav Milik. Też wydawało się, że przedłużenie kontraktu z młodym Czechem jest niemal przesądzone... wtedy do gry wkroczyła Sparta Wrocław i przygoda Milika z ROW-em dobiegła końca. 

Zmiana klubu z ROW-u na Spartę:

Rok 2015 Vaclav Milik 22 lata  (4 medale DMP - 3 srebrne i 1 brązowy)

Rok 2018 Max Fricke 22 lata (2 medale DMP - 1 srebrny i 1 brązowy)

Rok 2020 Dan Bewley 21 lat 

Jak widać zawodnicy zamieniając Rybnik na Wrocław przenoszą się z klubu walczącego o awans, bądź utrzymanie do klubu, który niemal co roku zdobywa medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Choć dla kibiców w Rybniku jest to brutalne, ale niestety realia okazują się bezlitosne. Krzysztof Mrozek walczył o oczyszczenie z zarzutów Grigorija Łaguty, walczył też o to by Dan Bewley jak najszybciej powrócił na tor po ciężkiej kontuzji i chwała mu za to, ale dziś najbardziej wdzięczni są mu za to: Speed Car Motor Lublin oraz Betard Sparta Wrocław.

W obliczu odejścia trenera Piotra Żyto oraz Daniela Bewley'a powiedzieć, że jak dotąd okres transferowy w Rybniku wygląda kiepsko to jakby nic nie powiedzieć. 

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!