Oj, niedobrze Panie Bobrze!

IMG 4103Drużyna Motoru Lublin już przed XIII kolejką mogła świętować zwycięstwo rundy zasadniczej I ligi. Najwidoczniej uczynił to młodzieżowiec Oskar Bober, u którego przed meczem w Gnieźnie badanie alkoholu we krwi zakończyło się wynikiem pozytywnym. Oj.. niedobrze Panie Bobrze! Walka o awans bez Bobera w składzie może się stać trudniejsza niż się wydaje.

Lublinianie od początku roku spisywali się świetnie. Dla podopiecznych Dariusza Śledzia nie było różnicy czy jadą u siebie czy na wyjeździe. Wygrywali dosłownie wszędzie. Pierwszą porażkę ponieśli dopiero w XII kolejce na własnym torze z zespołem z Gdańska. XIII kolejka przyniosła drugą porażkę z rzędu. To nie drugi przegrany mecz, a skandal przedmeczowy z udziałem Oskara Bobera sprawia, że w Lublinie robi się nerwowo. To wynika z faktu, że wymyka im się coś co przez cały sezon z każdym kolejnym meczem stawało się bardziej realne - awans.
Ostatnie mecze pokazują, że w Lublinie nastąpiło rozluźnienie i regres formy. To nic nie zmienia jeśli chodzi o miejsce w tabeli. Drużyna Motoru zwycięży rundę zasadniczą, ale do końca sezonu najprawdopodobniej będzie sobie musiała radzić bez Oskara Bobera. Wychowanek Motoru Lublin powinien zostać zawieszony za pozytywny wynik badania alkoholowego przed meczem w Gnieźnie.. złośliwi powiedzą, że Oskar zamienił średnią 1,5pkt na bieg na 1,5 promila na mecz. Co sprawiło, że Bober zachował się tak nieodpowiedzialnie i przed finałową fazą sezonu osłabił swój zespół ? To wie tylko on sam. Z pewnością gdyby mógł cofnąłby to wszystko, ale speedway już nieraz i niedwa widział takie przypadki.. Ward, Dudek, Łaguta to tylko kilka przykładów. Teraz dołączył do tego towarzystwa młodzieżowiec Motoru Lublin. Choć dla wielu fanów czarnego sportu Oskar Bober stanie się teraz czarną owcą i obiektem drwin.. to w obliczu tragicznej śmierci Tomasza Jędrzejaka występek Bobera to kolejny obraz, że Ci gladiatorzy z toru to tacy sami ludzie jak my i bezwzględnie należy im się szacunek.

IMG 4110

Może zanim padną jakieś kąśliwe i obraźliwe słowa pod kątem kolejnych żużlowców popatrzmy co może być przyczyną takiego zachowania, a nie oceniajmy tylko skutków bo do niczego dobrego to nie prowadzi.

 

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!