logo moim zdaniemWłaśnie powróciłem ze stadionu w Gnieźnie, na którym miały się odbyć Eliminacje Złotego Kasku. Miały się odbyć, ale … no właśnie... po kolei.Od miesiąca cieszę się na wiosnę, na powrót żużla, powrót żużla do Gniezna. Dziś, 30 marca ruszyłem z innymi kibicami w kierunku stadionu, gdy do zawodów pozostała niespełna godzina. Jednak to co się wydarzyło później, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Zakpiono z nas, kibiców. Kto zakpił? Odpowiedź jest prosta - zawodnicy!

dados robertRobert Dados był człowiekiem kochającym szybkość, adrenalinę, emocje i czarny sport. Dziś obchodziłby swoje 39.urodziny, niestety 30 marca 2004 roku zmarł w wieku 27 lat, po trzeciej próbie samobójczej. Żył podobnie jak jeździł - szybko, ale przeraźliwie krótko, lecz na zawsze pozostał w naszej pamięci.

2015 zagar m1czestochowa noweMocnym uderzeniem popisał się Michał Świącik kontraktując jednego dnia trzech żużlowców na sezon 2017. Kibice jednak ze zniecierpliwieniem czekali na kolejne doniesienia transferowej karuzeli. Kto obok Leona Madsena będzie kreowany na lidera zespołu? Kto udźwignie brzemię i poprowadzi Lwy do utrzymania w PGE Ekstralidze?

2017 madsen l1czestochowa noweSebastian Ułamek i Rune Holta to dwaj pierwsi zawodnicy, którzy zdecydowali się na występy w zespole Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa w sezonie 2017. W dniu, w którym parafowane zostały kontrakty z dobrze znanymi pod Jasną Górą żużlowcami na pokład zdecydował się wejść również człowiek z zewnątrz. Pierwszym obcokrajowcem w biało-zielonej talii został Leon Madsen. 

2014 holta rczestochowa noweW minionym tygodniu przedstawiłem państwu sylwetkę pierwszego zawodnika, który reprezentować będzie barwy Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa w sezonie 2017. Na pozostanie w klubie zdecydował się wychowanek zespołu z miasta świętej wieży – Sebastian Ułamek. W dniu podpisania kontraktu z Ułamkiem klub nie próżnował. Kibice tego dnia poznali kolejnego żużlowca, który startować będzie z lwem na piersi.

2017 ulamek s1czestochowa nowePogoda za naszymi oknami staję się coraz bardziej obiecująca. Pierwsi żużlowcy wyjeżdżają na tor, a kibice ze zniecierpliwieniem odliczają czas do pierwszych ligowych potyczek. Nie inaczej jest w Częstochowie, gdzie tegoroczny beniaminek stanie przed najcięższym zadaniem, a to ze względu na kompletną przebudowę składu.

logo moim zdanieminne pzlaNa polskich torach żużlowych w ubiegłym sezonie pojawiło się około siedemdziesięciu żużlowców-amatorów. Rozgrywali turnieje indywidualne, parowe oraz mecze. Taka ilość zawodników pozwoliłaby powołać po latach przerwy ligę amatorów.

logo SGPPolskie kluby płacą duże pieniądze za możliwość organizacji turniejów Speedway Grand Prix. Polskie miasta przebijają się w ofertach. Tylko czy warto.

naczelnyKażdy z nas ma jakiś sposób bycia, który powoduje jak jesteśmy postrzegani. Ruch ciała, mimika, wysławianie się, uśmiech czy nasze postępowanie mówi innym o tym, kim jesteśmy. Zasady określające poprawne zachowanie w różnych sytuacjach w tym życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji są uniwersalne.

naczelnyW żużlowych mediach pojawiły się ostatnio artykuły z tezą, że juniorzy startujący na preferencyjnych warunkach zaniżają sportowy poziom i trzeba coś z tym fantem zrobić. Fakt pojawienia się więcej niż jednego takiego tekstu podpowiada mi, że to nie jest dzieło przypadku.