logo moim zdaniemNa nowego „świetnego pomysła” wpadł Rafał Dobrucki poparty podobno przez innych prezesów. Skoro nie ma gdzie jeździć jego podopieczny Szymon Wożniak, który sam chce być wypożyczony na „gościa” do niższej ligi to go poparł.

paragrafW najbliższy piątek (26. maja 2017) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się już VI edycja Ogólopolskiej Kofnerencji Prawa Sportowego. Tematem tegorocznej konferencjię będą media i sport. Przedmiotem rozważań będzieanaliza zagadnień związanych z rolą mediów w sporcie we wszystkich możliwych aspektach prawnych.

reprezentacja2016

Nie od dziś wiadomo, że żużel jest jedną z najbardziej, jak nie najbardziej, utytułowanych dyscyplin sportowych w Polsce. Polscy żużlowcy regularnie zdobywają medale imprez rangi mistrzowskiej. W każdym sezonie organizowane są mecze towarzyskie naszej kadry. I choć są to spotkania, o tzw. „pietruszkę”, na trybunach zasiadają tłumy kibiców. 

logo moim zdaniemŻużlowcy Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań rozegrali do tej pory na własnym torze jeden mecz ligowy, w którym pokonali Kolejarz Rawicz 52:38. Na sobotę 22 kwietnia zaplanowany był drugi pojedynek „Skorpionów”, tym razem z KSM Krosno, ale ze względu na złe prognozy pogody spotkanie zostało przełożone na 3 maja br.

inne podziekowanie1Decyzja, ryzyko, efektywność. Te trzy aspekty są niewątpliwe w sporcie sobie bardzo bliskie. Składają się na osiągane przez zawodnika rezultaty. Czynników składający się na końcowy wynik jest bardzo wiele, jak na przykład odpowiednie przygotowanie fizyczne i psychiczne (w niektórych sportach, jak w żużlu, też sprzętowe), opieka medyczna, atmosfera w zespole czy trener.

logo moim zdaniemWłaśnie powróciłem ze stadionu w Gnieźnie, na którym miały się odbyć Eliminacje Złotego Kasku. Miały się odbyć, ale … no właśnie... po kolei.Od miesiąca cieszę się na wiosnę, na powrót żużla, powrót żużla do Gniezna. Dziś, 30 marca ruszyłem z innymi kibicami w kierunku stadionu, gdy do zawodów pozostała niespełna godzina. Jednak to co się wydarzyło później, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Zakpiono z nas, kibiców. Kto zakpił? Odpowiedź jest prosta - zawodnicy!

dados robertRobert Dados był człowiekiem kochającym szybkość, adrenalinę, emocje i czarny sport. Dziś obchodziłby swoje 39.urodziny, niestety 30 marca 2004 roku zmarł w wieku 27 lat, po trzeciej próbie samobójczej. Żył podobnie jak jeździł - szybko, ale przeraźliwie krótko, lecz na zawsze pozostał w naszej pamięci.

2015 zagar m1czestochowa noweMocnym uderzeniem popisał się Michał Świącik kontraktując jednego dnia trzech żużlowców na sezon 2017. Kibice jednak ze zniecierpliwieniem czekali na kolejne doniesienia transferowej karuzeli. Kto obok Leona Madsena będzie kreowany na lidera zespołu? Kto udźwignie brzemię i poprowadzi Lwy do utrzymania w PGE Ekstralidze?

2017 madsen l1czestochowa noweSebastian Ułamek i Rune Holta to dwaj pierwsi zawodnicy, którzy zdecydowali się na występy w zespole Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa w sezonie 2017. W dniu, w którym parafowane zostały kontrakty z dobrze znanymi pod Jasną Górą żużlowcami na pokład zdecydował się wejść również człowiek z zewnątrz. Pierwszym obcokrajowcem w biało-zielonej talii został Leon Madsen. 

2014 holta rczestochowa noweW minionym tygodniu przedstawiłem państwu sylwetkę pierwszego zawodnika, który reprezentować będzie barwy Włókniarza Vitroszlifu CrossFit Częstochowa w sezonie 2017. Na pozostanie w klubie zdecydował się wychowanek zespołu z miasta świętej wieży – Sebastian Ułamek. W dniu podpisania kontraktu z Ułamkiem klub nie próżnował. Kibice tego dnia poznali kolejnego żużlowca, który startować będzie z lwem na piersi.