inne czapka kadyrowaSzymon Woźniak z Betardu Sparty Wrocław sensacyjnie wywalczył w nadzielę 2 lipca w Gorzowie Wlkp. tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu wyprzedzając w finałowym wyścigu reprezentanta gospodarzy Przemysława Pawlickiego i Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra. Jest to pierwszy złoty medal w tej konkurencji wychowanka Polonii Bydgoszcz. Jednocześnie była to już 10 impreza tej rangi w mieście nad Wartą.

inne czapka kadyrowaW najbliższą niedzielę 2 lipca w Gorzowie Wlkp. odbędzie się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Będzie to już 10 impreza tej rangi w mieście nad Wartą.

naczelnyW Krakowie odbył się turniej dla młodych żużlowców z cyklu Nice Cup 2V. Pod względem organizacyjnym były to zawody wyjątkowe, bowiem pierwszy raz zawodnicy startowali na motocyklach z takimi samymi silnikami czyli na porównywalnym sprzęcie.

historia

   Firma Java została założona przez motocyklistę Jaroslava Simandla, który w 1948 roku przeniósł swój warsztat z Niemiec do czeskiego Divisova. Nazwa pierwszych silników to "S" następnie ESO 500. Po pewnym czasie warsztat został upaństwowiony a założyciel stał się głównym przedsiębiorcą.

inne zaloba6 i 18 czerwca na zawsze zostanie w pamięci ostrowskich kibiców. Te dwa dni okryją się smutkiem i żalem, a spowodowane są one wydarzeniami z meczem z Unią Leszno. 18 czerwca odszedł od nas rosyjski żużlowiec i ulubieniec kibiców  Rif Saitgariejew.

logo moim zdaniemPo rozegraniu pięciu ligowych spotkań Cash Broker Stal Gorzów jest jedyną niepokonaną drużyną i samodzielnym liderem najlepszej żużlowej ligi na świecie. Sytuacja jest warta uwagi, ponieważ w bieżącym sezonie Mistrzowie Polski borykają się w wieloma trudnościami.

naczelny„Pierwsze razy” zapadają w pamięci na bardzo długo. Ba, czasami na cale życie za sprawą emocji jakie takim zdarzeniom towarzyszą. Kolejne już nam zwyczajnie powszednieją. Swój pierwszy raz zanotowała właśnie GKSŻ.

logo moim zdaniemNa nowego „świetnego pomysła” wpadł Rafał Dobrucki poparty podobno przez innych prezesów. Skoro nie ma gdzie jeździć jego podopieczny Szymon Wożniak, który sam chce być wypożyczony na „gościa” do niższej ligi to go poparł.

reprezentacja2016

Nie od dziś wiadomo, że żużel jest jedną z najbardziej, jak nie najbardziej, utytułowanych dyscyplin sportowych w Polsce. Polscy żużlowcy regularnie zdobywają medale imprez rangi mistrzowskiej. W każdym sezonie organizowane są mecze towarzyskie naszej kadry. I choć są to spotkania, o tzw. „pietruszkę”, na trybunach zasiadają tłumy kibiców. 

logo moim zdaniemŻużlowcy Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań rozegrali do tej pory na własnym torze jeden mecz ligowy, w którym pokonali Kolejarz Rawicz 52:38. Na sobotę 22 kwietnia zaplanowany był drugi pojedynek „Skorpionów”, tym razem z KSM Krosno, ale ze względu na złe prognozy pogody spotkanie zostało przełożone na 3 maja br.